Jdi na obsah Jdi na menu

Delfíni, velryby, člověku blízké bytosti

 Existuje názor, že delfíni tvoří vysoce rozvinutou netechnologickou civilizaci a jsou multidimenzionálními bytostmi. Stejně jako člověk mohou existovat ve více paralelních dimenzích a že jsou ve skutečnosti přinejmenším na lidské úrovni.

Jaký je náš obvyklý pohled na "zvířata"?  Dovedeme si představit, že by delfín komunikoval na úrovni, na níž mu nejsme v běžném vědomí schopni porozumět?  

Za sebe odpověď cítím tak, že umožňují naši existenci v podobě, jakou jí dáváme i nyní - často drsné a exploatující i sametově hebké - vyrovnávají výkyvy lidstva a drží frekvenci života v naší zemské úrovni na snesitelné úrovni, přes naše dosud dětské hledání středu v extrémech.

Je třeba ze srdce ocenit možnost existence spolu s úžasně barevným stvořením, jehož jsou a jejímž jsme i my nedílnou součástí.

Jsme schopni poděkovat zvířatům i rostlinám za to, že jsou naší potravou a smířit se s nimi? nebo je naše bezohlednost výrazem strachu z toho, co neuděláme v řádu?

Nezpochybňuji ve své úvaze současnou vnější vedoucí úlohu lidí při přetváření Země, stejně jako nepochybuji o cyklické proměně civilizací od jejich zrodu k zániku. Protože to tak je proto, že kdyby to tak nemělo být, nesetkáme se s tím.

Ale speciálně o delfínech a velkých mořských savcích a některých lidských vztahovaných jednáních jsem vytvořil článek, uložený v Zajímavých textech - zde. Je nazván Giganti moře a je syrový a fakta někdy šokující - ale stejně šokujícím způsobem se dokážeme často chovat i k nám samým. Lze si jen přát, aby se naše vědomí stihlo přizpůsobit rychlosti našeho technologického myšlení a byla dodržena rovnováha života - to je i naše důležitá úloha, která se v následujícím období stává stále důležitější. Přeji nám všem úspěch!