Předklášteří a Tišnov - Porta Coeli a Květnice
http://www.virtualtravel.cz/predklasteri/klaster-porta-coeli.html
KVĚTNICE U TIŠNOVA 10.5.2014
Vysoká 470 m.n.m, je složena ze tří vrchů spojených táhlými hřbety.
Prahorní vrstvy (rula obsahující červené žíly křemene a živce) se objevují pouze na severním a severovýchodním úpatí, v zářezu koryta Svratky. Ostatní vrstvy Květnice jsou složeny z odrůd křemenců, vápence a křemenný slepenců. Křemence mají na severním svahu barvu šedou, na jižním červenou (Velká Skála); křemencové balvany jsou prostoupeny skulinami a puklinami vyplněnými drúzami křišťálu (bezbarvého, často hnědého až i černého, žlutého nebo louhovitě zeleného) a ametystu (na jižním vršku Květnice v krásných velkých krystalech), nebo vykládanými povlakem překrásných krystalů. Do křemenců jsou vloženy vrstvy vápence šedě bílého i černého (naproti Předklášteří); k Tišnovu pak vyrážejí vrstvy talkové břidlice, uložené mezi křemenec a křemenný slepenec. Vápenec tvoří velikou pecku, vyklíněnou k Předklášteří a k Tišnovu. Vápence severního vrcholu Květnice jsou rozprostřeny po celé jeho prostoře a obsahují vrstvičky červenohnědé hlinité břidlice. Mohutnější vápence jižní homole a jižního úpatí (nad Kukýrnou) takovou břidlici nemají. Na některých místech jsou vápence prostoupeny silnými žilami barytu (na severním svahu nad Třemi stoly, pak severně za křížem aj.); zde pokusy o těžbu stříbrné rudy. Štola naproti kříži je stará, u Tří stolů novější. Krasové jevy v okolí nejvyššího vrcholu Květnice, na Dřínové a na vrchu Tábory u Stěpánovic (Vavříčkova jeskyně) bývají souhrnně označovány jako Tišnovský kras. Jeskyně Pod Křížem, Králova jeskyně(Tišnovský dóm 35x18m), Květnická propast 76,5m hluboká.
MINERÁLY : krystalické křemeny(ametyst, křišťál, křemence), baryt, vápence, kalcit, hematit, grafit, fluorit, limonit, citrin, prasem, goethit, kalcit, travertin, manganit, malachit, azurit, kuprit, pyroluzit, ryzí měď, ankerit, galenit, chalkopyrit, siderit, chlorit, azbest a titanit, cerusit, sfalerit, nontronit, psilomelan, szmolnokit, marokit a bizmutinit (33 minerálů), v Besénku výskyt zlatých šupinek ….
ROSTLINY : při průzkumu v roce 1975 zjištěno přes 350 druhů vyšších rostlin(55 druhů ohrožených)
ŽIVOČICHOVÉ : 250 druhů motýlů, 31 druhů plžů, 46 druhů ptáků (Výr velký), 12 druhů netopýrů, kudlanka nábožná, jezevci, plšík lískový…
Druhová různorodost na fyzické úrovni a celková bohatost = BOHATÝ ASTRÁLNÍ ŽIVOT
ŽIVLOVÉ BYTOSTI (PARACELSUS):
…Člověk je čtyřživlový tvor, tedy má elementy v podstatě vyrovnány, je schopen kterýkoli z nich plně ovládnout, plně pochopit. Člověk je utvořen k obrazu Božímu, kdežto živlová bytost je manifestací daného živlu. Člověk, uvědomující se v jednom, přichází k tomuto jednomu ze všech čtyř stran. Živlová bytost přichází pouze ze strany jedné. Přesto však nezasvěcený člověk může být snadno ovlivněn a ovládnut živlovými bytostmi, jestliže není upevněn ve své čtyřživlovosti, jestliže je zlákán čistotou a silou jednotlivých živlů. Takový člověk sice svou čtyřživlovost neztrácí, ale může velmi trpět chorobami aspektovanými převládnuvším živlem...
Personální biodynamika ...
... průvodce Vaší transformací