Jdi na obsah Jdi na menu

Bedřichův Světec u Bělušic - kostel - S. Čechy

 

 

 

 

 NEDOCENĚNÝ KOSTELÍK NA SUKU NA HRANĚ MOSTECKÉ PÁNVE, ZA ZÁDY LOUNY, PŘED SEBOU KOTLINU S CHEMICKÝMI ČMOUDÍKY A KUŽELOVÝMI KOPCI. VYNIKAJÍCÍ VYZAŘOVÁNÍ 300% VYVÁŽENĚ, STAČÍ POSTÁT  NEBO OBEJÍT KOSTELÍK VE SMĚRU HODINOVÝCH RUČEK. VE ZDI DOSUD STOPY PO KULKÁCH, PATRNĚ 2. SV.V., ASTRÁLNÍ OBRAZY KRÁSNÉHO ROZVINUTÍ A LIDSKÉHO ŠTĚSTÍ VYSTŘÍDANÉ NÁSLEDNÝM UTRPENÍM. KOSTEL NENÍ VELKÝ, VÝZNAMEM OBROVSKÝ, JEDEN Z OPĚRNÝCH ENERGETICKÝCH BODŮ KRAJE.  PODOBNÝ KOSTEL NA ÚPATÍ RANÉ U LOUN MÁ MIMO SLABŠÍHO VYZAŘOVÁNÍ PŘEDEVŠÍM ZEMSKÉ ENERGIE VELKÉ ASTRÁLNÍ ZATÍŽENÍ ZPŮSOBENÉ ZNEUŽITÍM DUCHOVNÍHO ROZMĚRU V MINULOSTI.  KOSTEL V B. SVĚTCI JE PŘÍMO SPOJEN S LOUNSKÝM KOSTELEM SV. MIKULÁŠE, LEY LINES JDOU K OBLÍKU, RANÉ, PŘES VRCHY K OSEKU, VÝZNAMNÝCH MÍST JE VELMI MNOHO.

 

 

SEVEROČESKÁ PÁNEV JE POSTIŽENA ODTRŽENÍM MUŽSKÉ A ŽENSKÉ SLOŽKY V ROZSAHU, KTERÝ MÁ OBDOBU U NÁS POUZE NA OSTRAVSKU, PŘÍČINOU JE OPĚT PLOŠNÉ ZNEUŽITÍ DUCHOVNÍCH SIL KRAJINY PRO SOBECKÉ ÚČELY V ČERNÝCH RITUÁLECH. SOUVISLOST VZDUCH - MYŠLENKY - ZNEČIŠTĚNÍ - REPATRIACE NĚMCŮ I ČECHŮ VE VÁLEČNÉ DOBĚ - POHRANIČÍ. UDRŽET VZTAHY V TĚCHTO DESTINACÍCH JE OBTÍŽNĚJŠÍ NEŽ JINDE, ALE TAK TO MÁ BÝT PRO TOHO, KDO SE ROZHODL ZDE MÍT DOMOV A NAPRAVOVAT, PROTOŽE CO ČLOVĚK ZKAZIL, ČLOVĚK NAPRAVÍ. MR

 


Bedřichův Světec (německy Schwetz) je místní část obce Bělušice v okrese Most v Ústeckém kraji. Leží v nadmořské výšce 322 metrů a nachází se 9 km jihovýchodně od města Most. V obci stojí kulturní památka románsko-gotický kostel sv. Jakuba Staršího, který je nejstarší dochovanou stavbou v okrese Most. 

50.452778° N, 13.751944° E

Stavba kostela spadá do pozdně románského období v 1. polovině 13. století, kdy byl součástí šlechtického dvorce. Po roce 1270 byl přestavěn v raně gotickém slohu. Renesanční věž byla přistavěna na přelomu 15. a 16. století.

Kostel má tvar jednolodní obdélné stavby s pravoúhlým presbytářem a s pravoúhlou sakristií na jižní straně. Předsíň na jižní straně je renesanční ze 16. století. Na triumfálním oblouku jsou dochovány gotické nástěnné malby a v lodi kostela po levé straně je taktéž gotická freska ze 14. století.

Ve Světci (později zvaném Bedřichově) můžeme už k roku 1238 předpokládat šlechtické sídlo, při němž sloužil emporový kostel. Ten byl nejen výrazem a oporou nové etapy pokřesťanštění české země, ale nabízel hned dvojí ryze pozemskou ochranu. V dobách ještě majetkově nepevných zajišťovala nadání činěná právě ve prospěch kostela držbu místního šlechtického rodu. Přišel-li čas válečných střetů, skýtaly kamenné kostelní zdi pevné útočiště.

 


 

 img_7860.jpg

 

AKCE PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKY

ZAJÍMAVÉ TEXTY

ZELENÉ ZDRAVÍ

FOTOGALERIE

 

Personální biodynamika ... 

 

... průvodce Vaší transformací