Jdi na obsah Jdi na menu

Adršpašské a Teplické skály

 

Adršpašské a Teplické skalní město jsou má srdeční záležitost, nejen proto, že jsem zde začínal lézt. Žil jsem v tomto kraji počátek svého života. Čistý písek z naplavenin je stmelen do kompozice o obrovské síle. Představte si ohromné množství byť různě orientovaných krystalů spojených do kompaktního kamene. Křišťál nebo řekněme křemen obecně je informační medium, krystaly minerálů jsou schopny držet vloženou informaci, vést energii, pročišťovat ji ve spojení s přírodou, je to šlechtic. Pískovcové i jiné skály jsou velkými zářiči, v tomto případě systémem věží propojených podložím, dosycovaných vodními toky, v propojení s lesem a živočichy pokrývají převážnou část frekvencí, které nás vedou k vyššímu vědomí. Záleží samozřejmě na nás, co s příležitostí uděláme. Proto se zde cítíme povětšinou dobře, v opačném případě si můžeme být téměř jisti, že si pod vlivem jemné vibrace okolí začínáme řešit naše vnitřní problémy - a z toho nám někdy dobře není, zvláště v oblasti solárního plexu, kudy proudí maximum naší životní síly, případně vysoké frekvence způsobí bolesti hlavy při příliš dlouhé expozici některých jedinců.

Doporučuji v Adršpachu návštěvu Křížového vrchu, dobrý rozhled není to jediné, co je tu dobré. Procházku skalním městem, ať je to Adršpach nebo Teplice nad Metují. Jakmile vejdete do skal, ladíte se v souladu se skalními jehlami. Pokud se uvnitřníte a nesoustředíte se pouze na neodbytné myšlenky a procítíte soulad míst, tekoucí vody, kamene, živočichů a rostlin, neodejdete nezměněni. V Teplických skalách, kam můžete dojít třeba přes Vlčí rokli, kolem léčivého Stříbrného pramene, doporučím zříceninu hradu Střmen, kde si můžete očichat astrální vlivy místa, které nebylo vždy harmonicky obydleno, snoubí se tu astrální zátěž s vysokou přirozenou silou skal. Místo je schopno generovat a uvolnit Váš strach - a není to jen lezením po strmých schodech. Z dalších míst - velmi pozitivní je vyzařování Chrámového náměstí v Teplických skalách. Kraví hora je tichým bydlištěm mnoha bytostí, ty živlové jsou na každém kroku velmi blízko. Projděte si zasvěcovací stezku Sibiře, v sevření stěn a ledu často ještě v srpnu si uvědomíte své místo v řetězu sousledností.

Něco v nás pokaždé povolí o kousek víc a jsme pak smířlivější k životu, přestáváme zbytečně bojovat tam, kde to není třeba. mr

 

http://www.virtualtravel.cz/adrspach/adrspachske-skaly.html

 

http://www.virtualtravel.cz/teplice-nad-metuji/teplicke-skaly.html

 

 

sribrny-pramen-vl.-rokle.jpg

Stříbrný pramen ve Vlčí rokli, voda vyvěrá přímo dnem potoka,

vidíte na vlastní oči. A doporučujeme oči promýt, pozitivní vliv nejen na zrak.

Víla pramen spravuje.


 

A když potřebuji ve skalách přespat s rodinou, zůstávám v penzionu U skalního potoka u pana Šustka, je to přímo u vstupu do Teplických skal. Není to Hilton, ale je mi tam dobře.

 

 

AKTUÁLNÍ AKCE PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKY